Tuzla Tıkanıklık AçmaEvlerimizde ki gider borularının tıkanmaları zaman zaman kötü sonuçlar getirebiliyor. Genellikle tıkanmakta olan borular tuvalet gider boruları olmaktadır. Bu gider borularının tıkanmasına ise; içerisine atılan kağıt ya da ıslan peçeteler, tesisatın döşenmesi sırasında ustaların çeşitli boru döşeme hataları sonrasın da oluşan yanlış eğim gibi birden fazla hata bu konunun ana maddeleri olabilir. Peçetelerin tuvalet giderine atılması demek, bu peçetelerden kurtulmak anlamına gelmez. Çünkü tuvalet giderine atılmış olan peçeteler zaman içerisinde pimaş borularının içine yapışır ve yapışarak biriken peçete atıkları giderler içerisinde tıkanma olmasına sebep olur. Söz konusu tıkalı gider borusu eğer mutfak giderlerinde ise; yağlı olan yemek atıkları ve çeşitli ufak taneciklerden olan fakat yapışkan madde içeren cisimlerden oluşmaktadır. Atılan veya dökülen yağlar ve yağlı yemek kalıntıları zamanla bu borular içerisinde belirli yağ katmanları oluşturur. Bunun neticesinde ise katmanın oluşturduğu tıkanıklıklar ortaya çıkar.

Bazı tesisat boruları dardır ve çap yönünden büyük olan nesneler bu borularda takılı kalarak giderlerin tıkanmasına neden olur. Bu tür tıkanma sorunlarında ise gider borularını açmak ve gerekli işlemleri uygulamak söz konusudur. Eğer tıkanma sorunu oluşan boru tuvalet veya mutfak borularında ise çeşitli kimyasal maddeler ve sıcak su yardımı ile çok aşırı kullanmadan açabilmek mümkündür. Fakat her seferinde bu kimyasalları ve sıcak suyu kullanarak tıkanan boruları açmak zamanla gider borularına çok ciddi zararlar verebilir. Bu durum sonucunda ekstra masraf yapmanız gerekir. Diğer bir alternatif yöntem ise kırma yöntemi olmaktadır. Bu yöntem bir hayli zor ve bir nevi işkence çektiren konu barındırır. Çünkü gider borusunda oluşan tıkanıklığı bulabilmek için tek tek boruları takip ederek kırma işlemlerinin yapılması gerekir.

Daha sonrasında ise tıkanık olan borunun bulunması sonucunda tekrar boruları yenilemek zorunda kalınır. Bu durum ise hem yorucu hemde bir hayli masraflı olmaktadır. Fakat artık bu tür yöntemler kendisini daha teknolojik yöntemlere bırakmaktadır. Tuzla tıkanıklık açma firmamız sizlere bu konularda en iyi ve en sağlam hizmeti vermektedir. Bünyemizde çalışan ustaların hepsi bu konu hakkın bir çok bilgiye sahip olmaktadır. Ayrıca son dönemler de robotlar sayesinde yardım alınarak da bu iş çok daha kolay bir hale gelmektedir. Eğer sizler de kırma işlemleri olmadan ve evinize ek bir masraf yapmak istemiyorsanız bize ulaşmanız yeterlidir. Hem ucuz miktarlar karşılığında daha iyi hizmetler hemde daha temiz işlemler için biz her zaman yanınızdayız.

Paylaşmak önemsemektir!

Comments 0

Leave a Comment