su sızıntısı nasıl önlenirDairelerde genelde su sızıntı farklı yollardan oluşmaktadır bunlara örnek verecek olursak, damda oluşan kar birikintisi, yağmur birikintisi, iyi yapılmamış yalıtım evinize su sızıntısı için geçerli neden olarak gösterilmektedir. Öte yandan evinizin içinde seramik aralarından sızan sızıntılar alt komşularınızın tavanlarına sızıntıda yapabilmektedir. Öncelikle su sızıntısı nasıl önlenir onu anlatalım, su sızıntısının yaşandığı yerde kesinlikle kalıcı çözümler üretilmelidir aksi halde geçici aldığınız önlemler ileride daha çok büyüm sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir.

Evinizin içinde fazla su birikintisi bırakmayın.

Seramik, karo, fayans döşemelerinin arasında bulunan derz dolguları kontrol ediniz, yarık, çatlak gibi açıklıklar var ise onarın.

Damlarda bulunan güneş enerjilerinin su sızıntısı yapmadığını kontrol edin.

Vanaların ve muslukların sürekli kapalı olduğuna dikkat edin.

Damlara yapılan izolasyon ve yalıtım işlerini masraftan kaçmadan konusunda uzman firmalara yaptırın.

Klima hortumlarının duvarınıza ve duvar diplerine akmamasına özen gösterin.

Su sızıntısının olduğunu tespit ettiyseniz ucuz ve geçici çözümlerden uzak durun.

Alt komşunuza ve yan komşunuza sizin dairenizden sızıntı gidiyorsa acilen uzman yardımı alın.

Özellikle müstakil evlerde yağmur ve kar suları bina içine sızarak büyük hasarlara yol açmaktadır. Bu gibi durumlarda tecrübesiz ustalar çağırarak boruların bulunduğu yerleri kırdırmadan önce su tespiti yapan firmalardan yardım alın. Unutmayın bazen tecrübesizce yapılan kırım ve döküm işleri evinizin doğallığını bozduğu gibi de size büyük masraflar çıkartabilir. Bu sebepten dolayı amatör işlerden uzak durun ve su kaçağı konusunda uzmanlardan destek alın. Su sızıntısı önleme cihazları ile kontrole gelen uzmanların yaptığı çalışmaları çok iyi inceleyin, gereksiz kırım ve döküm işi çıkarmamaları için nokta tespit yaptıklarından emin olun.

Su sızıntısı tespit cihazları sızıntı olan bölgeyi tespit ederek sadece sızıntı olan bölgeyi belirlemede kullanılmaktadır, fakat kontrole gelen uzmana evinizin tüm boru hatlarını kontrol etmesini sağlayın, bazen tahriş olan borular sızıntı yapmasa da ileri ki süreçlerde sızıntı yapacaktır o nedenle uzmandan destek aldığınızda tüm tesisat alanlarınızı analiz ettirin, bu sizi ileride olacak su sızması sıkıntılarından bir nebzede olsa koruyacaktır.

Paylaşmak önemsemektir!

Comments 0

Leave a Comment