Su Kaçağını Gösteren CihazGünümüzde piyasada üzerinde su kaçağı tespiti yapan cihazlar artış göstermiştir. Bu cihazlarda önemli olan en temel nokta ise beklentileri karşılamasıdır. Su kaçağını bulan cihazların bir çok oldukça hassas ve ince kaçakları bulamaz. Bundan dolayı bu tür cihazların tercihini yaparken fiyatını çok fazla önemsemek yanlış olur. Temiz su tesisatlarında ki kaçağı sese duyarlı olan akustik dinleme cihazları ile tespit edilebilmesi mümkün olmaktadır. Kulağımıza vermiş olduğu bu sesin ne ve yalın olması oldukça önemli bir özellik olmaktadır. Bu cihat sadece su kaçağının sesini vermelidir.

Sıradan olan ve su kaçağı yapan cihazlar bu sesleri anlaşılacak bir halin dışında tutar. Su kaçağının olduğu noktada ki sesi yalın ve net olması çok fazla önem arz eder. Çünkü kaçağı tespit ettiğiniz nokta da yanılmayı önler. Elbette ki su kaçağını gösteren cihazı alırken yalnızca kalite ile sınırlı kalmak yanlış olur. Bu tür cihazlar yurt dışında üretiliyor olduğu için aldığınız bölgede ki servis hizmetleri ve hizmet ağı oldukça önemli bir konudur. Elektronik cihazlar oldu için arızaları er yada geç olacaktır. Ola ki aldığınız cihazın servis hizmeti bulunduğunuz bölgede yok ise yurt dışına cihazı göndermek zorunda kalabilirsiniz. Bunun yanı sıra gönderecek olduğunu su kaçağını gösteren cihazınız en az 2-3 ay gibi bir süre içerisinde tekrar elinize ulaşacak olmaktadır.

Bu durumda ise bu iş hem zahmetli hem de bir hayli maliyetli olabilecek ve sizi maddi açıdan oldukça zor durumlara düşürecektir. Bu yüzden alacak olduğunuz cihazda ilk önce servis özelliğine önem vermeniz gerekiyor. Bir diğer önem arz eden konu ise hiç şüphesiz ki fiyat değeri olacaktır. Yedek parçalarını yurt dışından getirtecek olduğunu yani eğer bulunduğunuz bölgede herhangi bir servisi olmayan cihazların alımını çok uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz.

Fakat bu su kaçağını tespit eden cihazınızın en kalitelisi ve en iyisi fiyat bakımından da en pahalı olanı olacaktır. Oldukça uygun bulabileceğiniz makinelerden beklediğini randımanı alamayabilirsiniz. Hatta ve hatta aldığınız için pişman olup satmayı bile düşünebilirsiniz. Bu yüzden en doğru seçimi kalitesi ve servisine önem vererek almalısınız.

Paylaşmak önemsemektir!

Comments 0

Leave a Comment