Gider borularının tıkanmalarına sebep olan şey, özellikle tıkanmış boru mutfak gideri ise ayılan yemek kalıntıları ve yemek yağları veya tesisatın kurulumu sırasında ustaların çeşitli hataları sonrasında oluşan yanlış eğim gibi bir çok hatalı konuları sıralayabiliriz. Yağ atıklarının gidere atılması demek, bu yağ tabakasından kurtulmak demek değildir. Bu durum pimaş borularının içine yapışan ve gitmeyen yağ atıklarının giderler de tıkanma yapmasına neden olur. Söz konusu olan tıkanmış boru eğer tuvalet ise, içerisine atılmış olan ve erimeyen cisimlerden tıkanır. Mesela naylon poşet, Şile Kırmadan Tıkanıklık Açmagereğinden fazla atılan tuvalet kağıtları ve ıslak mendiller olabilir. Kimi zaman ise bu yabancı cisim bir oyuncakta olabilmektedir. Tuvalet giderinin çapı ise ortalama 15 cm olmaktadır. Bu borulara ulaşana kadar dirsek denilen çatal borular bulunmaktadır.

Bazı borular dar olmaktadır. Çapı büyük olan maddeler o bölgede takılı kalırlar ve geçmeyerek tuvalet giderinin tıkanmasına sebep olurlar. Bu tür durumlarda ise gider borusunu açmak için gereken işlemi yapmak gerekir. Söz konusu olan tıkanıklık tuvalette ve mutfak giderlerinde ise sıcak su yardımıyla lavabo açıcı gibi kimyasal maddeleri aşırıya gitmeden kullanarak açabilirsiniz. Sık yaşanmakta olan boru tıkanıklarında ise daima lavabo açıcı kullanmak gider borularına büyük zararlar verebilir. Diğer bir alternatif olan yöntem ise, tuvalet giderine uzun bir tel ile müdahale de bulunmaktır. Lavabo tıkanıkları içinse, lavabonun altında bulunan gider deliğine bir çubuk yardımı ile baskı uygulamak olabilir. Ola ki tıkanıklık yakın mesafede ise tıkalı boru çıkarılarak müdahale edilebilir. Eğer boru uzakta ise yaptığınız işlemlerin hiç bir çözümü olmaz.

Peki tıkanmış olan giderleri boruları kırmadan nasıl açarım mı diyorsunuz.

İşte tam bu noktada devreye Şile tıkanıklık açma devreye giriyor. Şile kırmadan tıkanıklık açma iş yerimizde çalışmakta olan ustalar bu tür konularda oldukça deneyimli ve uzman kişilerdir. Robot makineler sayesinde tıkanmış olan gider borularınızı hiç bir kırma dökme işlemi yapmadan kolay bir şekilde çözüyor. Ucunda kamera bulunan bir makine kolu yardımıyla giderde tıkanıklık oluşturan yabancı cisim belirleniyor. Daha sonrasında ise bu yabancı cisim çeşitli yollar ile çıkartılıyor. Elbette ki normal yollar üzerinden de bir çok yöntem kullanarak bu gider tıkanıklıklarını açabilecek güce ve özelliğe sahip olmaktayız. Bu tür konular için bize ulaşın ve geriye kalan işlemleri bize bırakın.

Paylaşmak önemsemektir!

Comments 0

Leave a Comment