istanbul su tesisatçısıSızıntı için artık evleriniz kırılıp dökülmeden yada tesisatı değiştirmeden kullanılan teknoloji çözümler sayesinde artık kolay şekilde tespit edilebilecek. Alt komşuya yada yan komşunuza su sızıntı olması halinde evinize, iş yerinize son sistem boru görüntüleme ve sızıntı sesi dinleme cihazı sayesinde çözüm bulabileceksiniz. Su sızıntısını tespit edebilmek için robotla kaçak su bulma uzmanları artık bu iş için size yardımcı olabilmekte ve evinizi kırıp dökmeden, robotla kaçak su bulma cihazı sayesinde sızıntı olan yerde nokta tespiti yaparak sizi büyük yıkımdan kurtarmaktadır. Teknolojik çözümler öncesinde evinizin sızıntı yapan bölgesi daha bilinmeden her yer yıkılıp dökülmekte ve size çok büyük maliyet çıkarmaktaydı, günümüz koşullarında artık bu yöntemin yerini kaçak su bulma cihazları almakta ve evinize zarar vermeden çözüm bulmaktadır.

Hemen hemen ülkemizin tüm bölgelerinde kullanılan bu su kaçağı bulma cihazlarını tabi ki İstanbul su tesisatçısı olan uzmanlarda kullanmaktadır. Yılların vermiş olduğu deneyimler ile en çok gözlemlediğimiz su sızıntıları genelde, duvarların ve tavanların küflenmesi, evin için pis kokuların oluşması, su damlacıkların tavanlardan görünmesi gibi bir çok sızıntı belirtisi ile karşılaştık. Bu gibi su sızıntı durumlarında su sızıntısı cihazı yardımı ile nokta tespiti yaparak hem ev sahibini büyük inşaat işinden kurtarıyor ve evin yapısını bozmadan su kaçağı problemi hallediliyor.

Su kaçağı tespiti uzman personel tarafından yapılsa da ne yazık ki ülkemizde bu işi bilinçsizce yapan sözde uzmanlarda gittikçe çoğalmaktadır, aldıkları su sızıntısını tespit etme cihazları ile sürekli müşteri toplayan ve işini ciddi şekilde yapmayan kişiler müşterilerin evlerinde bulunan su sızıntı problemlerini çözemedikleri gibi, alınması gereken önlemler içinde çare üretememektedirler. Bu sebep den dolayı  bir ev için çok önemli olan su sızıntısı durumu tecrübeli ve konusunda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Eğer gereken önlemi zamanında alamaz iseniz size küçücük gelen sızıntı gittikçe evinizin bir çok bölümünü kaplayacak ve duvar sıvaların, boyaların, alçıların atmasına sebep olacaktır. Öte yandan sizden kaynaklanan sızıntılar alt ve yan komşunuza zarar veriyorsa komşuluk ilişkilerinizin bozulacağı kesindir.

Paylaşmak önemsemektir!

Comments 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Leave a Comment