Gaziantep Su Kaçağı BulmaSu tesisatı, her yapıda var olan bir sistemdir. Bir binada gereken su ihtiyacının giderilmesi için teknik açıdan sorunsuz şekilde bağlantıların yapılması gerekir. Gaziantep su kaçağı tespiti Ev, ofisler, fuar alanları, mağazalar, alışveriş merkezleri vs. akla gelebilecek her yerde inşaat döneminden itibaren tesisat olacaktır. Yapılan uygulamanın kalitesi, kullanılan malzemelerin özelliği ya da diğer detaylar o binanın inşaatını üstelenen firmayla ilgilidir, ancak ilerleyen dönemlerde bu konuyla ilgili teknik sorun olduğunda su tesisatçısı desteği alarak gereken tüm arızayı giderebilirsiniz.

Gaziantep Su Tesisatçısı Hizmet Kapsamı Nedir?

Su tesisatçısı aslında boru tesisatının olduğu birçok alanı da ilgilendirir. Doğal gaz borularında meydana gelen sorunlar, lavabo borularındaki tıkanıklıklar, kalorifer borularında oluşan gereksiz hava ve pis su gibi çok yönlü bir hizmetten bahsetmek mümkün. Kendi bulunduğunuz alanda bunlardan hangi sorun yaşanıyorsa, ön bilgi vererek firma yardımını talep edebilirsiniz.

Hangi Binalarda Daha Çok Sorun Olur?

Bir tesisatta sorun yaşanması için eski ve yeni faktörler etkili olabilir. Yani eskiden kalma bir tesisat sorunu olduğunda bu zaten uzun Gaziantep Su Tesisatçısızamandır vardır ve ortaya çıkacağı zamanı bekliyordur. Örneğin inşaat döneminde bağlantılarda problem olması, yanlış uygulama yapılması, malzeme kalitesinin çok kötü olması gibi. İkinci bir sorun çıkma potansiyeli binanın çok eski olması nedeniyle tesisatta delinmeler, çatlaklar oluşmasıdır. Bu durum da yaygın şekidle görülür.  10-15 seneden daha yaşlı binalarda daha fazladır. Bunun dışında tesisatın bilinçli nedenlere bağlı olarak zarar görmesi olabilir. Yani birinin darbeyle su borusuna zarar vermesi gibi. Bu durumda da yeni olan bir tesisat yapılmalıdır.  Son olarak deprem gibi ciddi sarsıntı hallerinde çatlama meydana gelmesi nedeniyle çatlama vs. olabilir. Bina hasar gördüğünde, ciddi sarsıntı olması halinde bu duruma rastlanabilir.

Gaziantep Su Kaçağı Tespiti Nasıl Oluşur?

Su kaçağı olduğu zaman çoğu zaman o bölgede nem kokusu, küf kokusu, yerde ıslaklık, duvarda ıslaklık, kabarma, ağır koku hissedilir. Kısa
süreli olan su kaçaklarında pek sorun kendini belli etmese de uzun vadede rahatsızlık verecektir. Üstelik su kaçağı tespiti zamanında yapılmadığında ve bu yer bir mağaza gibi kamusal alandaysa müşteri kaybı gibi olumsuz durumlara da neden olabilir. Bir örnekle açıklanırsa, sıradan bir şekilde devamlı gittiğiniz bir market, kıyafet mağazası, kitapçı vs. kötü koktuğu zaman ve bu koku devam ettiğinde oraya bir daha gitmek istemeyebilirsiniz. Sonuçta o yerdeki kişilerle samimi değilseniz, yakınınız vs. değilse müşteri olarak iyi muamele görmek ve alınan hizmetten memnun kalmak istersiniz. Bu nedenle pek önemli görünmeyen detaylara maddi kayıp yaşatmaması açısından daha fazla dikkat etmek gerekiyor.

Tespit İşlemi Nasıl Yapılır?

Gaziantep Cihazlı Su TesisatçısıTespit öncesinde firmaya başvuru yapılır ve sorunun ne olduğu yetkililere önce kısaca anlatılır. Kaçak tespit için su sızıntısı için duyarlı cihazlar kullanılmaktadır. Bu uygulama özellikle teknolojik cihazların hayatımızda daha fazla yer almasıyla daha çok etkisini hissettirmiştir. Eskiden kırarak tespit işlemi yapılıyordu ve bu bir sürü ekstra masrafa neden oluyordu. Ancak günümüzde kısa sürede ve hiçbir başka masrafa gerek kalmadan tespit yapılıyor, akabinde de firma çözüm üretiyor ve sorunun kaynağını yok ediyor. Hidrojene ve sese duyarlı cihazlar göstergeler aracılığıyla anında tespit işleminin gerçekleşmesini sağlıyor. Tabi bu durum çözümün de beklenenden daha hızlı olmasında etkili. Bir sorunu ne kadar kısa sürede çözerseniz bunun size getirisi o kadar iyi olacaktır. Üstelik sadece müşteri açısından değil firma açısından da daha fazla iş yapabilme kapasitesi doğurur.

Peki Gaziantep İlinin Hangi İlçelerine ve Mahallelerine Hizmet Veriyoruz.

Arabanİslahiye | Karkamış | Nizip | NurdağıOğuzeli | Şahinbey | Şehitkamil | Yavuzeli

Mahallelerini görmek için hizmet almak istediğiniz ilçeye tıklayabilirsiniz.

Paylaşmak önemsemektir!

Comments 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • hacer ikizek

    22 July 2018 |

    su k açagı sorunumuz vardı sorunumzu kusursuz birşekilde çözüme kavuşturdular bilirtesisat çalışanlara teşekürler

  • Leave a Comment