cihazla su kaçağı bulmaSu kaçağı sorunu hemen hemen her evin ve ofis gibi iş yerlerinde sıkıntılarından biri olmaktadır. Günümüzde bu işi artık uzmanlar teknoloji cihazlarla yapmaktadır. Kırma ve dökme gibi işlerden herkesi kurtaran cihazla su kaçağı bulma işlemi sayesinde evler ve iş yerleri hiç bir yıkıma uğramadan kolayca sızıntı yeri tespit edilerek sadece sızıntı yapan yer için operasyon yapılarak diğer yerlere hiç bir şekilde zarar verilmemektedir. Su sızıntısının verdiği zarar sadece sizin evinizi değil alt yada yan komşunuza da büyük zarar vermektedir.

Günümüzde artık su sızıntısı yapan bölgeyi kırmak yerine cihazla su kaçağı bulma tekniği ile kolayca su kaçağı olan bölge tespit edilerek önlem alınır, su kaçağı tespit işlemi için iki donanım gereci kullanılmaktadır.

Birinci yöntem cihazla su kaçağı bulma yöntemi kanal ve boru içi görüntüleme sağlayan kamera sistemi.

İkinci yöntem ise akustik dinleme verici cihazıdır. Bu yöntem kullanılmadan önce borulara yüksek basınç verilir. Borulara zarar vermeyecek şekilde, yüksek basınçta su verildikten sonra su kesilerek akustik dinleme cihazı ile boru dinlenmeye başlanır. Sızıntının olduğu tahmin edilen bölgeye yere sabitlenen akustik dinleme cihazı su sızıntısının sesini takip ederek sizi sızıntının olduğu yere yönlendirir. Bu cihaz hakkında bir çok soru sorulmaktadır, cihazın diğer seslerden su sesini nasıl ayırt edebildiği hakkında.su basıncı ölçme cihazı

Eğer kullanılan su sızıntısı dinleme cihazı kaliteli bir markaysa tüm tiz sesleri hafızasına göndererek dinlemeye alır. Bu dinleme neticesinde içinde barındırdığı filtreleme sayesinde su sesini dikkatlice algılar ve uzmanın kullandığı kulaklığa bildirir, bu sırada ses yönlendirmesine göre uzman olan kişi su sesini takip ederek hedef sızıntı yerini tespit eder. Robot ve akustik cihazla su sızıntısını bulmak bahsettiğimiz gibi kolay ve kırma işlemi gerektirmeyen zararsız bir incelemedir. Bu kamera cihazı ve diğer akustik cihazını kullanan kişi, iş konusunda tam profesyonel değil ise ne yazık ki tüm çalışmalar boşa gitmektedir. Bu nedenle su sızıntısı durumlarında bilindik ve konusunda uzman, son teknoloji robot ve cihaz kullanan tecrübeli kişiler olmalıdır.

Paylaşmak önemsemektir!

Comments 0

Leave a Comment