Modern binalarda tesisat tıkanıklığı, eskiye göre çok daha fazla görülmektedir. Zira yeni yapılarda çok fazla kat ve dolayısıyla çok fazla daire bulunmaktadır ve atıkların nihayi çıkış noktaları ve elbette kanalizasyona intikal ettikleri ana hat üzerinde ciddi yığılmalar olabilmektedir. Düşünelim ki 60 daireli bir binada, 10 daire aynı anda tuvalet kağıtlarını tuvalete atıp, sifonu çeksin. Bu durumda korkunç bir basınçla birlikte, kağıtlar ıslak biçimde hat içerisinde ilerleyecek ve belki de bir noktada birleşip sertleşecektir. Akışkanlar, belli basınçları uyguladıklarında, geçirgen maddelerin, birleşip sertleşmesine yol açabilir. Örneğin, kağıt normalde ıslandığında dağılır. Ancak onlarca kağıt ıslanıp, bir harç haline geldiğinde ciddi bir tıkayıcı unsura dönüşebilmektedir. Bu durumda Bakırköy Tıkanıklık Açma hizmetleri veren bir firmaya ihtiyacınız olacağı tartışılmaz bir gerçek olacaktır.

Pekiyi tıkanıklık açma herhangi bir tesisat ustası tarafından yapılamaz mı? Elbette yapılır. Ancak tıkanıklığın boyutu ile ilişkili olarak işlemin komplikasyonu artacağından ustanın kabiliyetleri donanım olmaksızın sorunu etkin biçimde çözmeye yeterli olmayabilecektir. Örneğin firmamız tüm tıkanıklık açma işlemlerini robotla açma biçiminde gerçekleştirir ve pimaş tıkanıklığı giderme işlemlerimizde tekrar etme ihtimali yok denecek kadar azdır. Bakırköy Tıkanıklık Açma işlemlerimizde kullandığımız donanımın nitelikleri, arızayı bütünüyle çözecek nitelikte olduğundan, herhangi bir biçimde olumsuzluk ihtimali de kalmamaktadır.

Binaların gider tıkanıklığı ve tuvalet tıkanması gibi su tesisatı problemleri olası sorunlardandır. Ancak atık su problemleri sıhhi olarak tehlike arz ettiğinden hızla giderilmeli ve kirli su fazla alana sirayet etmeden sorun çözülmelidir. Mümkün olan en hızlı biçimde müdahale edilmemesi durumunda tesisatın içerisinde biriken katı maddeler taşlaşıp daha da büyük sorunlara yol açabilmektedir.

Binaların ve sitelerin bir diğer ciddi sorunu da ana hat tıkanmalarıdır. Firmamız kanalizasyon açma, logar temizliği, kanal açma, kanal arıza giderme gibi işlemleri de en iyi biçimde gerçekleştirebilmektedir. Bakırköy Tıkanıklık Açma hizmetlerimiz kapsamında en basit lavabo tıkanıklığından büyük çaplı ana hat arızalarına kadar her alanda hizmet verebilmekteyiz. Hizmetlerimizden faydalanabilmek için tek yapmanız gereken bizi aramaktır. Sizin için tüm enstrümanlarımızı en iyi biçimde kullanarak efektif çözümler sunacağımızı garanti ederiz.

Paylaşmak önemsemektir!

Comments 0

Leave a Comment