Alt daireye su akıyorKomşuluk ilişkilerini en çok olumsuz duruma getiren en önemli problemlerden biri alt dairenize sizin evinizden kaçak su akması, bu sorunu giderebilmek için öncelikli yapılması gereken işlemler bulunmaktadır neredeyse bir çok kişi, alt daireye su akıyor ne yapabilirim? gibi kendi kendine sorular sormakta bu soruyu elimizden geldiğince cevaplamaya çalışacağız. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, alt kata su akıyor olması sadece sizden kaynaklı olduğu anlamına gelmez. Su kaçağını bulmak için evinizin bazı yerlerini kırmadan, dökmeden nerelerde sızıntı olabilir onu tespit etmeye çalışmalısınız. Evinizdeki su kaçağı pis su tesisatı, temiz su tesisatı veya kalorifer tesisatından kaynaklanabilir.

Alt komşunuza su akması tesisatında sorun var anlamına gelmez, banyo seramikleriniz de, tuvalet seramikleriniz de derzleri arasından dahi sızıntı olabilmektedir. Öncelikle tuvalet ve banyo yer seramiklerinin birleşim yerlerindeki derz dolguları kontrol ediniz. Derz arasında bulunan çatlama ya da boşluk alt daireye su kaçırma sebebi olabilir.

Alt komşunuzun tavanına sızan su kaçağını tespit etmek şunları da incelemenizde fayda vardır; alt daireye sızan suyun, sızıntı şekli, kokusu, suyun rengi, ve ne hızlılıkta aktığı, bunlar üzerinde ön inceleme yapmanız belkide dediğimiz gibi küçük bir problemden su kaçağı olmuş olabileceğini gösterecektir. Evinizde su kaçağı olabilecek her hangi bir durum söz konusu değil ise diğer dairelere uyarı verebilir onlarında evlerinde su kaçağı olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz. Tanık olduğumuz bir takım evlerde sızıntı alan evin üst komşusundan değil başka yerden sızıntı aldığına şahit olmuşuzdur. Yaptığınız incelemeler sonuç vermez ise artık uzman bir yardım almanız kaçınılmazdır. Komşu ilişkilerinizi bozmak yerine kaçak su sızıntısı işleri yapan profesyonel bir yardım almanız sıkıntınızı çözecektir.

Bu gibi su sızıntısı bulma hizmeti veren firmalar evinize herhangi bir zarar vermeden su sızıntısı bulma cihazı ile nokta tespiti yaparak sıkıntının nereden kaynaklandığını bulabilmektedir. Günümüz teknoloji dünyasında dinleme aletleri ve kamera sistemleri ile en küçük su sızıntısını bile rahatlıkla tespit edebilmektedir. Genelde su sızıntıları, borunun imalı sırasında fabrika hatalarından, tesisat döşenme sırasında kaynak yapan ustanın hatalarından meydana gelebilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Comments 0

Leave a Comment